Wpisy

Fotograficznie: Třeboň


W ciągu ostatniego tygodnia trochę się najeździłam. Aš, Cheb, Pilzno, Třeboň - to miasta które odwiedziłam dzięki warsztatom, które prowadziliśmy w ramach projektu "Stereotýpek v nás", w który jestem zaangażowana od marca. Dzisiaj zabieram Was na południe Czech, gdzie byłam we wtorek. Třeboň to najpiękniejsze miejsce w Czechach, które jak dotąd widziałam. W tym położonym zaledwie 30 kilometrów od granicy z Austrią miasteczku mieszka dziewięć tysięcy mieszkańców...

Třeboň jest chętnie odwiedzany przez turystów. Pięknie zachowana architektura, wielki park przy zamku, brukowane uliczki, stawy i jeziora, a także ścieżki rowerowe przyciągają nie tylko Czechów, ale także Austriaków. Chodząc po miasteczku, wśród małych, kolorowych kamienic czułam się jak w bajce :) 

Trzeboń od Pragi dzielą niecałe trzy godziny jazdy pociągiem. W miasteczku dojeżdża się na kolorowy dworzec.

Na wielu zdjęciach w tym poście pojawia się jeden wspólny element. Zagadka! Co to? :) Odpowiedź znajdziecie na ostatnim zdjęciu :)
8 komentarzy:

 1. piękne miasteczko! nie wiedziałam, że tam aż tak ładnie! narobiłaś mi smaka tymi zdjęciami i następnym razem jak będę w Czechach będę musiała się tam wybrać! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie! Jest przepięknie :) A gdyby mieć rower, to można pozwiedzać okolicę, bo jest dużo ścieżek rowerowych w okolicy :)

   Usuń
 2. Faktycznie, pięknie jak w bajce. Oj będzie bolał powrót do polskiej rzeczywistości, oj będzie bolał!

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne zdjęcia! Aż chce się znów odwiedzić Czechy! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) No, takie widoki przyciągają :) Pozdrawiam!

   Usuń
 4. miasto przyjazne rowerom? :) Cudne zdjęcia! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko miasto, ale cała okolica. A rowerzyści byli na każdym kroku :)

   Usuń