Wpisy

O mnie


Cześć, witaj na moim blogu!
Cieszę się, że tu jesteś!
Poznajmy się!


Mam na imię Karolina, jestem cieszynianką z pochodzenia, powsinogą z wyboru. Fascynuję i zachwycam się światem, który mnie otacza, bez względu na to, czy jestem w małej wiosce na Melanezyjskiej wyspie, czy w moim ukochanym Cieszynie. Z wykształcenia jestem etnologiem i antropologiem kultury. Obecnie zajmuję się pracą badawczą w ramach przygotowywanej pracy doktorskiej dotyczącej relacji społeczno-politycznych i kulturowych związanych z rozwojem turystyki na Nowej Kaledonii. Od wielu lat interesuję się także edukacją międzykulturową. Jestem trenerką oraz wolontariuszką organizacji AFS Polska.

Lubię zmiany, które pobudzają i inspirują mnie do działania. Nosi mnie od dzieciństwa, jednak od ośmiu lat już bardziej świadomie i na własną rękę przemierzam świat. To, że teraz znajduję się w tym, a nie innym miejscu, jest wynikiem kilku zabiegów okoliczności, ale przede wszystkim chęci dążenia do spełniania marzeń - marzeń o odkrywaniu świata, nauce języków, poznawaniu kultur i ludzi. Zaczęło się niewinnie - od wyjazdów z rodzicami. Wakacje, długie weekendy, czy nawet krótkie wypady w środku tygodnia (jak mawia moja Mama - szkoła nie zając, nie ucieknie). Potem była wymiana we Francji, studia w Cieszynie, MOST w Krakowie, Erasmus w Pradze i studia magisterskie w Paryżu. W międzyczasie etnologia stała się nie tylko przypadkowym kierunkiem studiów, na który zapisała mnie Mama (długa historia....), ale także sposobem postrzegania świata, pomysłem na siebie, drogą do spełniania marzeń...



O czym przeczytasz na EthnoPassion?


✎ O badaniach terenowych (w Polsce, Maroku, na Reunionie czy Nowej Kaledonii)….
✎ O wymianach międzynarodowych i wolontariacie w organizacji AFS Intercultural Programs….
✎ O Erasmusie w Pradze i studiach w Paryżu….
✎ O miejscach, które odkrywam, ludziach których poznaję, o kulturach, zwyczajach, smakach….
✎ O alternatywnych formach podróżowania, o CouchSurfingu i autostopie….

Zapraszam do czytania, a jeśli podoba Ci się EthnoPassion, jeśli znalazłeś tutaj coś interesującego, pasjonującego – poleć blog znajomym, rodzinie, polub na Facebooku, śledź mnie Instagramie.

Miłej lektury!
Z podróżniczymi pozdrowieniami!
Karolina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz