Wpisy

O mnie


Cześć, witaj na moim blogu!
Cieszę się, że tu jesteś!
Poznajmy się!


Mam na imię Karolina, jestem cieszynianką z pochodzenia, powsinogą z wyboru. Fascynuję i zachwycam się światem, który mnie otacza, bez względu na to, czy jestem w małej wiosce na Melanezyjskiej wyspie, czy w moim ukochanym Cieszynie. 

Z wykształcenia jestem doktorką etnologii i antropologii kultury. Obecnie mieszkam w czeskiej Pradze, gdzie projektuję innowacje w czeskim start-upie i uczę na uniwersytecie.

Lubię zmiany, które pobudzają i inspirują mnie do działania. Nosi mnie od dzieciństwa, jednak od ośmiu lat już bardziej świadomie i na własną rękę przemierzam świat. To, że teraz znajduję się w tym, a nie innym miejscu, jest wynikiem kilku zabiegów okoliczności, ale przede wszystkim chęci dążenia do spełniania marzeń - marzeń o odkrywaniu świata, nauce języków, poznawaniu kultur i ludzi. Zaczęło się niewinnie - od wyjazdów z rodzicami. Wakacje, długie weekendy, czy nawet krótkie wypady w środku tygodnia (jak mawia moja Mama - szkoła nie zając, nie ucieknie). Potem była wymiana we Francji, studia w Cieszynie, MOST w Krakowie, Erasmus w Pradze i studia magisterskie w Paryżu. W międzyczasie etnologia stała się nie tylko przypadkowym kierunkiem studiów, na który zapisała mnie Mama (długa historia....), ale także sposobem postrzegania świata, pomysłem na siebie, drogą do spełniania marzeń...O czym przeczytasz na EthnoPassion?


✎ O badaniach terenowych (w Polsce, Maroku, na Reunionie czy Nowej Kaledonii)….
✎ O wymianach międzynarodowych i wolontariacie w organizacji AFS Intercultural Programs….
✎ O Erasmusie w Pradze i studiach w Paryżu….
✎ O miejscach, które odkrywam, ludziach których poznaję, o kulturach, zwyczajach, smakach….
✎ O alternatywnych formach podróżowania, o CouchSurfingu i autostopie….

Zapraszam do czytania, a jeśli podoba Ci się EthnoPassion, jeśli znalazłeś tutaj coś interesującego, pasjonującego – poleć blog znajomym, rodzinie, polub na Facebooku, śledź mnie Instagramie.

Miłej lektury!
Z podróżniczymi pozdrowieniami!
Karolina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz