Wpisy

Fotograficznie: Bytom Odrzański


Kiedy byliśmy w Nowej Soli w jednej z licznych w Lubuskiem winnic, nasi gospodarze powiedzieli, że koniecznie powinniśmy podjechać do Bytomia Odrzańskiego. Zachwalali piękną starówkę i zadbane nadodrzańskie nabrzeże. Wspominali też o burmistrzu, który od piętnastu lat świetnie zarządza miastem i jest znany z tego, że zimą nie odśnieża ulic, uważając to za zbędny wydatek. Kiedy dojechaliśmy do Bytomia i stanęłam na rynku, wiedziałam, że było warto. Zobaczcie to malownicze miasteczko, którym wciąż jestem oczarowana!Kiedy odwiedzam takie miasteczka, mam wrażenie, że czas płynie tam innym tempem. Uświadamiam też sobie, że nie trzeba wyjeżdżać z naszego kraju, żeby zwiedzać piękne, magiczne miejsca.


Tym postem rozpoczynam na blogu nową serię zatytułowaną "Cudze chwalicie...", w której postaram się pokazać, że Polska da się lubić podróżniczo! Już planuję polskie wakacje na przyszły rok, tymczasem kierunek Australia! Do napisania! Prosto z Antypodów :)

4 komentarze:

 1. W ogóle nie znam tej części Polski i nawet nie miałam świadomości, że Bytom Odrzański jest tak piękny (sama nazwa tego miasta w ogóle niewiele mi mówi, wiedziałam tylko że takowe istnieje). Ja od dawna uważam, że Polska jest przepiękna i staram się ją promować ja mogę. I wiele jest tak urokliwych miejsc, dlatego m.in. jestem aż tak stałym bywalcem w Cieszynie :)

  cudownych wojaży dalekich!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja przejeżdżając rok temu przez Lubuskie na Woodstock byłam zachwycona, także cieszę się, że miałam okazję przyjrzeć się temu regionowi bliżej :)
   Będę brać z Ciebie przykład odkrywając różne zakątki Polski :)

   Usuń
 2. Bardzo przyjemna mini starówka :)

  OdpowiedzUsuń