Wpisy

Fotograficznie: Popołudnie w Parmie


W lipcu zajrzałam na kilka dni do Włoch. Mój krótki pobyt spędziłam przede wszystkim w Bolonii, ale na jedno popołudnie postanowiłam pojechać do oddalonej o niespełna godzinę Parmy, gdzie mieszka moja koleżanka ze szkoły. W czasie wakacji Anna odbywała staż w lokalnej gazecie, więc mogłyśmy się spotkać dopiero po południu. Poszłyśmy na długi spacer po mieście, a potem do domu Anny, gdzie miałam szansę spróbować produkowanego w mieście Parmezanu :)

Palazzo della Pilotta
Palazzo del Governatore


Miasto ma w sobie dużo uroku. Brukowane uliczki w centrum, kamienice o jasnych i ciepłych kolorach, liczne pałace i kościoły... Bardzo też mi się spodobał dziko porośnięty brzeg rzeki Parma. Kiedy przeszłyśmy mostem do drugiej części miasta, gdzie zatrzymałyśmy się w Parco Ducale, padła bateria w moim aparacie i zdjęcie Palazzo del Giardino było ostatnim, jakie zrobiłam tego dnia. Późnym popołudniem, przed powrotem do Bolonii, miałam okazję poznać rodzinę Anny, a jej mama podarowała mi olbrzymi kawał parmezanu, od którego się uzależniłam ;)

Palazzo del Giardino w Parco Ducale

4 komentarze:

 1. Ostatnio za często wpadam na Włochy, te cudowne kręte uliczki, wszystko krzyczy jedź jedź!

  Wpadłam na twojego bloga przypadkowo i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to "etnologia" Aaa. Spadłaś mi jak grom z nieba! Kończę LO i właśnie myślałam o etnologi więc moje bardzo banalne pytanie jaka jest twoja opinia o tym kierunku, bo natknęłam się tylko na niepochlebne opinie jako że są to studia całkowicie nieprzyszłościowe.

  Pozdrawiam gorąco! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hej! a znasz jakiś "przyszłościowy" kierunek? Wydaje mi się, że wszystko zależy od tego jaki masz pomysł na siebie, zainteresowania, chęć do działania :) Na pewno etnologia wszechstronnie rozwija, ale to,ile z tych studiów wyciągniesz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie :)) Jakbyś miała jakieś inne pytania, to pisz na mejla, chętnie podzielę się z Tobą moimi wrażeniami :)
   Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Dzięki ,w sumie miałam kilka pytań więc jakbyś miała chwilkę to czekam na odpowiedź.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. jakoś z 5 lat temu byłam w Parmie, ale nie pamiętam jej aż tak ładnej! ale chyba we Włoszech cieżko o niefajne miasto ;)

  OdpowiedzUsuń