Wpisy

Wiosenne spacery po Paryżu


Doczekałam się! W końcu do Paryża zawitała wiosna! W ubiegły weekend na chwilę oderwałam się od rzeczywistości, zapominając o pracach zaliczeniowych, magisterce i innych tego typu przyjemnościach. W stu procentach oddałam się lenistwu, długim spacerom i cieszeniu się każdą chwilą. Dobrze jest czasem przypomnieć sobie gdzie mam szansę mieszkać, jak piękny jest Paryż i ile sekretów w sobie kryje. Dzisiaj będzie fotograficznie :)

Widok na Paryż z Centrum Pompidou - jeden z moich ulubionych :)

Zachód słońca? Najpiękniejszy z Parc de Belleville. Wracam tam co kilka miesięcy i za każdym razem czuję się jak w bajce Król Lew. Muszę uszczypnąć się, żeby uświadomić sobie, że to nie bajka, nie sen, tylko mój Paryż, który z całego serca kocham i jednocześnie nienawidzę.


W niedzielę w Paryżu odbył się maraton. Natknęliśmy się na biegaczy niedaleko Opery. Z tego powodu zamkniętych dla ruchu samochodowego było wiele ulic, dzięki czemu można było przyjrzeć się okolicy z innej perspektywy, na przykład podchodząc pod samą Kolumnę Lipcową znajdującą się na środku Placu Bastylii.

Plac Wogezów - idealne miejsce na piknik i popołudniowy odpoczynek

Jedno z moich ulubionych miejsc w Paryżu - sam kraniec Île de la Cité. Mały park, ławki, trawka, albo brukowany brzeg Sekwany, gdzie można się rozłożyć i poopalać.

7 komentarzy:

 1. Super zdjęcia, szczególnie te o zachodzie słońca robią wrażenie! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękny zachód słońca! Żałuję, że podczas mojego pobytu w Paryżu nie miałam okazji urządzić sobie takiego pikniku w jednym z parków..

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. To może jakiś weekendowy wypad do Francji?:)

   Usuń
 4. Ach, cudownie... Ależ bym chciała znów odwiedzić Paryż! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Któż by nie chciał tak spacerować :P Ogólnie któż by nie chciał spędzić chociażby kilku dni w Paryżu... Osobiście nie znam :D Dla mnie wyjazd do Paryża to wielkie marzenie. Mam nadzieje, że kiedyś się ono spełni i również będę mogła pochwalić się takimi zdjęciami jak Ty :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również mam nadzieję, że Twoje marzenie się kiedyś spełni! Trzymam kciuki!!! :)

   Usuń