Wpisy

W czerwcu zrób #cośnowego!


Dziś dzień dziecka - czyli święto każdego z nas! Wierzę bowiem, że bez względu na wiek, nosimy w sobie szczerą, dziecięcą radość z życia. Chociaż czasami jest ona ukryta pod potężną warstwą obowiązków i codziennej gonitwy, w której tak ciężko znaleźć nam chwilę dla siebie. A gdyby tak - właśnie w czerwcu - spróbować coś zmienić? Poświęcić sobie odrobinę więcej czasu niż dotychczas? Na nowo odkryć w sobie dziecko? Mam pomysł jak to zrobić!

Pamiętasz jak uczyłeś się jeździć na rowerze? Albo jak po raz pierwszy spróbowałeś nieznaną dotąd potrawę? Albo jak zacząłeś się uczyć języka obcego? Jakie uczucia Ci wtedy towarzyszyły? Założę się, że byłeś podekscytowany. Z niecierpliwością czekałeś na ten moment, kiedy spróbujesz nowej rzeczy. Chociaż z próbowaniem często były związane małe porażki, w końcu wychodziło Ci co raz lepiej! Chciałeś jeszcze i jeszcze! 

Kiedy jesteśmy mali, o wiele łatwiej i chętniej próbujemy nowych rzeczy. Wszystko jest dla nas nowe! Z wiekiem oswajamy rzeczywistość, a codzienność sprawia, że łatwiej nam funkcjonować wśród tego, co dobrze znamy. Żyjemy w codziennym pędzie, nie mając czasu na wprowadzanie zmian. Bo każda zmiana powoduje dyskomfort. Ale też inspiruje do działania, motywuje, pozytywnie nastraja!

Może dlatego tak pozytywnie myślimy o urlopie i wakacjach, kiedy wyjeżdżamy w nowe miejsca? W podróży bardzo łatwo jest próbować nowych rzeczy. Zmieniamy otoczenie, będąc w innym kraju próbujemy lokalnych przysmaków, stajemy się bardziej otwarci i chętni na zawieranie znajomości. Każda podróż, nawet ta po dobrze znanej nam okolicy, pozwala odkryć #cośnowego. 

A co jeśli nigdzie się nie wybieramy? Może by tak spróbować pokolorować tą naszą codzienność? Tylko...jak to zrobić?


Razem z Tomkiem (Tomek pięknie pisze o swoich podróżach na Zabawka w podróży :)) wpadliśmy na pomysł, aby czerwiec był miesiącem robienia nowych rzeczy. Niech te 30 dni będzie czasem próbowania tego, co do tej pory odkładaliśmy na potem. Czasem odkrywania na nowo zwyczajnej codzienności, poprzez nadawanie jej niecodziennych barw. Czasem celebrowania chwil, ciekawym i ekscytującym. Razem z Wami (tak! Z Tobą drogi czytelniku :)) chcemy inspirować się do działania i zarażać pozytywną energią. W tym celu powstało wydarzenie na Facebook'u, w ramach którego będziemy dzielić się pomysłami i doświadczeniami z robienia nowych rzeczy!

Będzie mi bardzo miło, jeśli do nas dołączysz i w czerwcu zrobisz #cośnowego! 

To jak? Do dzieła!

2 komentarze:

  1. własnie robię dwie duże nowe rzeczy i chociaz zasnąć wczoraj nie mogłam, to sie cieszę bardzo. trzymaj kciuki!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Trzymam mocno! Podziel się potem z nami jak Ci poszło!!! :)

      Usuń