Wpisy

W mediachUwielbiam dzielić się moimi podróżniczymi doświadczeniami. Wielokrotnie gościłam na łamach gazet, w radiu i w telewizji. Poniżej znajdziesz wybrane materiały.Magazyn Wirtualnej Polski – reportaż


"Piekło najbliższe raju"


Elektroniczna wersja reportażu, który ukazał się w Magazynie Kontynenty.


❧ ❧ ❧


Polskie Radio Trójka – "Świat z lotu Drozda"


Rośliny z Zaginionego Świata


Nowa Kaledonia to zamorskie terytorium Francji, de facto relikt świata kolonialnego. Na miejscu była Karolina Kania, etnolog i antropolog kultury, która przybliżyła blaski i cienie życia na tym archipelagu.

Data emisji: 2.02.2020

❧ ❧ ❧


Magazyn Kontynenty – Reportaż


"Piekło najbliższe raju"

Magazyn Kontynenty – 1/2020


Reportaż o konflikcie plemiennym związanym ze śmiercią japońskiej turystki na kaledońskiej Ile des Pins.


❧ ❧ ❧


Polskie Radio Trójka – "Zapraszamy do Trójki"


O świadomym podróżowaniu rozmawialiśmy w piątek 2 sierpnia 2019 roku w porannej audycji "Zapraszamy do Trójki". Fenomen begpackersów badała Iza Woźniak.Podróżowanie staje się coraz bardziej dostępne i coraz więcej osób decyduje się na zwiedzanie świata na własną rękę. Na blogach podróżniczych można znaleźć artykuły o budżetowym, tanim podróżowaniu, a także o tym, jak najtaniej zwiedzić dany kraj.

Warto zastanowić się nad tym, z jakim nastawieniem wybieramy się w podróż. Czy podróżując tanio (albo nawet "bezkosztowo") nie stajemy się „sknerą na wakacjach”? Czy z premedytacją korzystamy z gościnności mieszkańców odwiedzanych miejsc i opieramy swoją podróż, a także związaną z nią przygodę na gościnności mniej zamożnych ludzi? To, że w czasie wyjazdu wydało się mało, wcale nie znaczy, że dana podróż była tania – być może po prostu ktoś inny za nią zapłacił.


❧ ❧ ❧


Przedpołudnie Radia TOK FM


Jak zmieniła się Nowa Kaledonia?


Rozmowa z Karoliną Kanią, etnolożką, antropolożką kultury, autorką bloga etnopassion.pl, zajmującą się badaniami terenowymi na terenie Nowej Kaledonii.


❧ ❧ ❧


Festiwal Wachlarz – 16 czerwca 2018


Nowa Kaledonia. Blaski, cienie, wyzwania etnologa


Karolina Kania na Wachlarzu przybliżyła nam Nową Kaledonię z punktu widzenia badacza - etnologa.


❧ ❧ ❧


Polskie Radio Trójka – Audycja pod-Różna


O turystycznych konfliktach na Nowej Kaledonii


Data emisji: 20.10.2017


❧ ❧ ❧


Polskie Radio Czwórka – audycja "Folk Off" Maćka Szajkowskiego


Muzyka Nowej Kaledonii. Odtwarza dźwięki natury


Nowa Kaledonia to wyspy położone na zachodnim Pacyfiku pomiędzy Australią a Nową Zelandią. Ta francuska kolonia obecnie liczy około 300 tysięcy mieszkańców, wśród których 40 procent stanowi ludność autochtoniczna, czyli Kanakowie. Jak brzmi i o czym opowiada muzyka z tego zakątka Ziemi?


❧ ❧ ❧


TVN24 Bis - program "Pokaż nam świat"


"Podróże kształcą, czyli wymiana studencka otwiera świat"


Wymiana studencka może być świetnym sposobem na zwiedzanie świata. W programie "Pokaż nam świat" Karolina Kania opowiadała o swoich doświadczeniach z Francji i Nowej Kaledonii, zaś Porapat Chiwaprecha z Tajlandii dzielił się spostrzeżeniami na temat Polski.


❧ ❧ ❧
❧ ❧ ❧


Polskie Radio Katowice – audycja "Mali odkrywcy" Anny Dudzińskiej


Mali odkrywcy - Reunion


Reunion – wulkaniczna wyspa na Oceanie Indyjskim. Wspaniałej kreolskiej muzyki posłuchać można w każdym miejscu. Mali Odkrywcy dowiedzą się dlaczego przez lata nikt na niej nie mieszkał.


Mali odkrywcy wyruszają na Nowa Kaledonię


Mali odkrywcy wyruszają na Nowa Kaledonię. Kraj na krańcu świata, gdzie ludzie mieszkają na wyspach, a małe dzieci pływają, zanim jeszcze nauczą się chodzić.


❧ ❧ ❧


Radio Medium Publiczne – audycja Hamak Life


"Nowa Kaledonia pod lupą etnologa"❧ ❧ ❧


Radio Kraków – audycja Między biegunami
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz