Wpisy

Ulubione

W polskiej blogosferze można znaleźć kilkaset blogów podróżniczych. Przed wyruszeniem w drogę chętnie szukam wskazówek i inspiracji u osób, które odwiedziły miejsca, do których ja się wybieram. Są też blogi, na które zaglądam, żeby śledzić podróże autorów. Wielu blogerów miałam szansę poznać osobiście, co sprawiło, że z jeszcze większą przyjemnością podglądam ich poczynania. Również Was chciałam zachęcić do zaglądania na blogi podróżnicze i korzystania z treści, które są na nich publikowane. Czytajcie, zdobywajcie przydatne informacje, inspirujcie się i ruszajcie w świat! I pamiętajcie, że ciekawa przygoda zaczyna się tam, gdzie kończy się Wasza strefa komfortu :)

Banita travel: Blog podróżniczy Anity Demianowicz - niesamowicie inspirującej kobiety, przesympatycznej i zachęcającej do odkrywania świata.

Bretonissime: Kasia mieszka w Bretanii i połączyła nas miłość do Francji (a zarazem nienawiść do francuskich absurdów ;)). Kasia pisze przeciekawie i to w dwóch językach. Przyjazna i gościnna, przygarnęła mnie do siebie na Wielkanoc, sprawiając, że święta poza domem były dla mnie równie ciepłe i rodzinne <3

Całe życie w podróży: Agnieszka pisze szczerze, nie owija w bawełnę, a jej posty dają motywacyjnego kopa. Zakochana w Portugalii, a jej blog jest skarbnicą wiedzy o tym kraju.

Filmowy Melanż: Podróże filmowe Kasi. Jeśli nie wiem jaki film obejrzeć, zaglądam właśnie tam.

Gadulec: Z Kingą znamy się jeszcze sprzed blogierskich czasów. Pozytywnie zakręcona optymistka, takie są też jej podróże :)

Kami and the rest of the world: Kamila pracuje na etacie, ale liczba jej wyjazdów w roku jest imponująca! A co nas łączy? Miłość do Cieszyna i do Pragi!

Los Wiaheros: Alicja i Andrzej żyją w drodze. Przejechali Azję na rowerach, pływali jachtostopem, a Australię zjeździli wzdłuż i wszerz. Pogodni, otwarci, pomocni. Są dla mnie wielką inspiracją <3

Piotr Horzela - Opowiada: czyli ciekawe opowieści i piękne zdjęcia Piotrka, który zabiera nas do mroźnej Antarktyki, gorącego Sudanu, kolorowej Ameryki Południowej i polskiego...lasu.

Piwne Podróże: Tomek zabiera nas w nietypowe podróże, bo...piwne. Ocenia, porównuje, poleca. Piwa nie tylko polskie, ale także zagraniczne. I ja czasem mu coś z podróży przywożę :)

Podróżniccy: To coś więcej niż zwykły blog. Ania i Kuba podróżowali śladem Witkacego, odkrywali historię tanga, wysłali Telefon Dookoła Świata, a także wypożyczali sprzęt (to dzięki kamerze od Podróżnickich mogłam nakręcić walki kogutów na Reunionie, a także robić zdjęcia pod wodą w Malezji).

Pojechana: Optymistka, wulkan energii, pisze przeciekawie, nie tylko na blogu, bo niedawno wydała książkę o swoim życiu w Chinach. Co więcej, teraz jest w podróży dookoła świata!

Roman Husarski: Znamy się z wykładów o Afryce na krakowskim UJocie. Już wtedy Romana ciągnęło w "dziwne" miejsca. W ten sposób odwiedził Afganistan, Irak, Koreę Północną, Mali, czy Somalię... O swoich doświadczeniach świetnie opowiada...po francusku!

Ruszaj w Drogę: Kasia i Maciek Marczewscy ruszyli w drogę po Polsce. Na swoim pięknym blogu pokazują ile cudów jest do odkrycia w naszym kraju. Nie trzeba wyjeżdżać na drugi koniec świata, żeby odkryć coś fascynującego i ich blog jest na to dowodem. 

Sądecki Włóczykij: Kuba lubi góry, a na blogu dzieli się ciekawostkami ze swojej sądecczyzny. Do tego mieszkał w Albanii, odwiedził Białoruś, czy Litwę. Ma wyrafinowany gust muzyczny, bloga na blogspocie i śmiech równie dziki jak mój.

U nás v Holešovicích & Ucieczka z jabłkiem: Dwa blogi Ani - jednej z pierwszych osób, które gościłam w ramach CouchSurfingu (i która przez cztery lata w czasie Kina na Granicy wracała do mojej noclegowni). Ania mieszka w Pradze i na blogu odkrywa zakamarki dzielnicy Holeszowice. Ciekawie opowiada, nie tylko na blogu :)

Wapniaki w drodze: Etnoludki, pasjonaci, jak piszą - "dwoje (czasem) w ruchu". Chodzą, odkrywają szlaki w Polsce i zagranicą. Mistrzowie geocachingu. Uwielbiam Wapniaków, wapniakowe mieszkanko pełne książek i wapniakowe opowieści.

Wędrowni Ufale: Ufale, czyli Asia i Paweł, jeżdżą dużo i daleko, chociaż oboje pracują na etacie. Poznaliśmy się w Malezji, potem spotkaliśmy w Warszawie. I chociaż od jakiegoś czasu na ich blogu cisza, to ich posty wciąż są mega przydatne :)

Where is Juli: Julka wyjechała w podróż dookoła świata i..."utknęła" w Australii. Poznała Sama, zakochała się i razem z nim odkrywa Antypody.

Zapiski ze świata: Erasmus w Walencji, super fajna praca (kto z Was nie chciałby być piratem?), spontaniczne wyjazdy pozwalające pokolorować szarą rzeczywistość. Fantastyczna kompanka dzióbania w htmlu i podróżniczych spotkań przy piwie.

Blogierskie przyjaźnie trwają bez względu na odległość. 
Tutaj z Kasią z Bretonissime na pointe Saint-Mathieu - krańcu Bretanii. 

3 komentarze:

  1. Bardzo mi miło, że znalazłam sie na Twojej liście. Ściskam serdecznie Karolina i mam nadzieję, że niedługo sie spotkamy

    OdpowiedzUsuń