Ciekawostki z Oceanii - nowy cykl!

14.7.16 Karolina 0KomentarzyJak Wam mija tegoroczne lato? Czekacie z niecierpliwością na urlop, czy może już odpoczywacie od pracy i codziennych obowiązków? Ja w końcu zjechałam na dłużej do domu i wzięłam się za przedremontowe porządki. Mam też więcej czasu (i pomysłów!), żeby zająć się blogiem i dzisiaj chcę zaprezentować Wam pomysł na nowy cykl, który zagości na EthnoPassion.

Jak wiecie, od dwóch lat zajmuję się, można już powiedzieć - zawodowo - Nową Kaledonią. Najpierw prowadząc badania terenowe do pracy magisterskiej, obecnie do doktoratu, mam szansę mieszkać na wyspach kaledońskiego archipelagu, doświadczając lokalnej kultury i poznając tamtejszą rzeczywistość "od podszewki". 

W głowie i kilku zapisanych notatnikach mam masę informacji o Nowej Kaledonii, którymi chciałabym się z Wami podzielić. Postanowiłam więc, że rozpocznę na blogu nowy cykl, poświęcony ciekawostkom dotyczącym Oceanii. 

O czym będziecie mogli przeczytać? Będzie między innymi o specyfice życia na wyspach, o tradycyjnej kulturze, kuchni i muzyce... Za kilka miesięcy znowu wracam na Pacyfik i mam wielką nadzieję, że będę miała szansę odwiedzić i poznać również inne wyspy znajdujące się w Oceanii.

Pierwszy post z nowej serii pojawi się na blogu już za kilka dni! 

A jeśli jest coś dotyczącego Nowej Kaledonii, czego chcielibyście się dowiedzieć, napiszcie śmiało w komentarzach! 

0 Ciekawych myśli: