Wpisy

Fotograficznie: Praski targ, Dyzajn Márket i Traveller's kit

 
Połowa marca. Pierwszy dzień wiosny był dwa dni temu, ale w Pradze dalej zimno, temperatura poniżej zera nie zachęca do wystawiania nosa na zewnątrz. Sobota, czyli dzień targowy. Ciepło ubrana, razem z przyjaciółmi, którzy odwiedzili mnie w Pradze na urodziny, poszłam na targ. Zachwycałam się nim całkiem niedawno. Bardzo Wam się to miejsce spodobało, więc postanowiłam dorzucić trochę zdjęć z kolejnej wyprawy na targ nad Wełtawą.Dyzajn Márket 


W sobotę odbywał się także "Dyzajn Márket" przy Národní divadlo (Teatrze Narodowym). Tylu pięknych rzeczy dawno nie widziałam. W większości ręcznie robione przedmioty, ciekawe wzory i... jak bywa w takich miejscach wysokie ceny (ale na pewno warto, bo rzeczy były bardzo oryginalne).

 
 
 
 


Wieczorem świętowaliśmy moje 21. urodziny. Polsko-czeska impreza, z akcentem międzykulturowym dzięki gościom z daleeeeka (Argentyna, Hiszpania, Słowacja, Wenezuela, Węgry) - czyli nawet imprezując "podróżuję kulturowo" :-) W takich momentach okazuje się też, że nasza mała kuchnia jest w stanie pomieścić 20 osób (grających w polsko-czeskie kalambury, śpiewających, tańczących...) - takie cuda w tej Pradze.


Pochwalę się Wam prezentem, który dostałam od Ani. Ania mieszka drugi rok w Pradze. Poznałyśmy się dzięki CouchSurfingowi (gościłam Anię w czasie Kina na Granicy w 2011 roku). Ania pokazała mi w Pradze wiele świetnych miejsc (np. TARG!;)), spotykamy się na piwo, wspólne gotowanie. Wracając do prezentu - Ania robi takie cudne notesy, korzystając np. z pocztówek, które kupuje na pchlim targu, czy w antykwariatach. Notes trochę zdradza moje plany na przyszły rok, ale o tym kiedy indziej, żeby nie zapeszać..... :-)


7 komentarzy:

 1. Najlepsze życzenia, ale widzę,że urodziny były bardzo udane. Te czeskie targi mają cudowny klimat i są bardzo urozmaicone. W Polsce podobnego nigdy nie spotkałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo :) Udane, a targ był miłym dodatkiem (no i goście się ucieszyli, że udało im się załapać na praski folklor ;) Pozdrawiam!

   Usuń
  2. A bardzo proszę. A możesz jeszcze napisać orientacyjne godziny w jakich odbywa się ten targ?:)

   Usuń
  3. Od rana (ale nie wiem, o której dokładnie, bo rano dla mnie zaczyna się koło 11h :D ale myślę, że tak od 8h, może nawet wcześniej) do 13h-14h.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Uwielbiam takie targi, dla mnie mają w sobie jakąś duszę. Poza tym nigdy nie wiadomo co się tam znajdzie za skarby .

  OdpowiedzUsuń