Wpisy

Fotograficznie: Over the roofs of Singapore


Podziwianie ponad 120 wieżowców w Mieście Lwa z góry? To alternatywna wersja zwiedzania Singapuru. Jacob, który towarzyszył mi w odkrywaniu tego państwa-miasta, doszukał się informacji, że posiadając kartę na metro, można wjechać na dach kompleksu siedmiu budynków przy Cantonment Road. W ten sposób rozpoczęliśmy drugi dzień naszego zwiedzania tego miasta. Chociaż pogoda nie dopisywała, to przed nami roztaczał się zapierający dech w piersiach widok. Zobaczcie sami...


Wieżowce Pinnacle@Duxton, liczące 50 pięter, są najwyższym kompleksem mieszkaniowym na świecie. Bloki nazwane od 1A do 1G mieszczą w sumie 1848 mieszkań. Lokatorzy mogli wybrać spośród 35 różnych projektów z odmiennymi kombinacjami, takimi jak balkony, wielkie przeszklone okna z widokiem na zatokę, czy ogrody zimowe (chociaż w tym klimacie bardziej chodzi o całoroczne miejsce do sadzenia roślinek ;)).

Na samym szczycie urządzono skybridge - poszczególne bloki połączone są ze sobą mostami. Można spacerować od bloku do bloku podziwiając panoramę Singapuru. Taki taras widokowy oferuje jedne z najpiękniejszych widoków na miasto. Mieszkańcy wieżowców wykorzystują to miejsce do spotkań (naraz może tam przebywać do tysiąca osób!), biegania, czy odpoczynku na kilkudziesięciu leżakach porozstawianych w różnych miejscach.

Także na 26. piętrze znajduje się taras, ale jest on otwarty tylko dla mieszkańców. Z kolei na 50. piętro mogą wjechać wszyscy, od 6h rano do 10h wieczorem. Osoby, które nie mieszkają w tych blokach powinni jednak posiadać doładowaną kartę na metro, która umożliwia wstęp na taras widokowy. Recepcjonistka naszego hostelu była tak miła, że pożyczyła nam dwie takie karty. Musieliśmy doładować je za minimum 5$ (tyle kosztuje wstęp) plus wpłaciliśmy dodatkowych kilka dolców, żeby starczyło na przejazdy metrem po mieście. 

Wejście na taras znajduje się w bloku 1G, na pierwszym poziomie (obok przystanku autobusowego). Na stronie Pinnacle@Duxton znajdziecie szczegółowe informacje m.in. o tym, jak dotrzeć do wieżowców. Klikając tutaj znajdziecie dokładną mapę z zaznaczonym kompleksem :)


Taras na 26. piętrze. A tam plac zabaw dla dzieci :)

6 komentarzy: