Wpisy

Fotograficznie: Over the roofs of Gdańsk


W czasie wrześniowego road tripu po Polsce miałam szansę zatrzymać się w Gdańsku. Ostatni raz w stolicy Pomorza byłam kilka-kilkanaście lat temu, więc z radością odświeżyłam sobie wspomnienia i pozachwycałam się urokliwymi zakątkami Starego Miasta. Nie mogłam sobie odmówić spojrzenia na miasto i jego okolicę z góry, tak więc zapraszam Was na kolejny fotograficzny post, pozwalający wirtualnie oderwać się kilka metrów od ziemi.Panoramę miasta podziwiać można z Bazyliki Mariackiej, usytuowanej w samym sercu Starego Miasto. Jest to jeden z największych kościołów ceglanych na świecie i może pomieścić nawet 25 tysięcy osób. Widok rozciągający się z wieży Bazyliki robi naprawdę duże wrażenie.

Wieża z punktem widokowym jest otwarta dla zwiedzających od 24 marca do 30 listopada, w pozostałe dni roku (od 1 grudnia do 23 marca), jeśli pogoda dopisuje, jest otwarta w weekendy. Bilet normalny kosztuje 4 zł, a ulgowy 2 zł.


Jeśli macie ochotę zobaczyć więcej miejsc z lotu ptaka, poniżej zebrałam linki do postów, które dotychczas ukazały się na blogu:


A Wy, lubicie przyglądać się różnym miastom z góry? 
Panorama którego miejsca spodobała Wam się najbardziej?

4 komentarze:

 1. Podoba mi się. Miałaś dużo dobrego światła.
  Pozdrawiam
  Kris

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że Ci się podoba. Tak, to był wyjątkowo dobry dzień na zdjęcia :)

   Usuń
 2. Ja już nie byłam tak dawno, że widzę go tylko za mgłą. Na Polskę zawsze brakuje mi czasu. Mam nadzieję, że to nie potrwa wiecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mi brakowało, także teraz nadrabiam! Polecam, bo jest naprawdę cudnie! Nie doceniamy tego, co mamy pod nosem...

   Usuń