Wpisy

Z wizytą na stadionie Liverpool Football Club

Zwiedzanie stadionu | Anfield | stadion Liverpool FC

Dzisiaj zapraszam Was na kolejny wpis o Liverpoolu. Tym razem podzielę się z Wami wrażeniami z wizyty na stadionie i odkrywania sportowej strony tego angielskiego miasta. Zwiedzenie stadionu Anfield i przyjrzenie się kulisom piłkarskich rozgrywek to nie lada gratka, nie tylko dla fantów piłki nożnej. Ja raczej wielką fanką futbolu nie jestem, jednak ciekawią mnie kulturowe aspekty tego sportu i kibicowania. No i oczywiście śledzę zmagania polskich zawodników. Wizyta na Anfield była dla mnie okazją poszerzenia mojej piłkarskiej wiedzy no i poznania historii jednego z najbardziej utytułowanych klubów w Anglii.


Spacer na stadion w dzielnicy Anfield warto rozpocząć od pięknie położonego na wzgórzu Everton Park. W parku znajduje się świetny punkt widokowy, z którego roztacza się piękny widok na Liverpool i Zatoką Mersey.

LFC Stadium Tour

Stadion Liverpool Football Club powstał w 1884 roku i początkowo wykorzystywany był przez  klub piłkarski Everton. W 1892 roku w wyniku sporu w kierownictwie klubu, Everton przeniósł się na Goodison Park. Od tego czasu na stadionie Anfield swoje mecze rozgrywa Liverpool FC.

W czasie dwugodzinnej wycieczki po stadionie, którą rozpoczęło wirtualne powitanie przez obecnego trenera The Reds Jürgena Kloppa, mieliśmy szansę przyjrzeć się piłkarskiemu światu „od kuchni”. W 2016 roku stadion przeszedł generalny remont, a efekty „przed” i „po” mogliśmy poznać dzięki prezentowanym nagraniom. Wyremontowany obiekt może pomieścić niemal 50 000 piłkarskich fanów!


Zwiedzanie stadionu było szansą na odwiedzenie strefy VIP, szatni piłkarzy, w której przygotowują się do meczu, a także press roomu, w którym przeprowadzane są konferencje prasowe i wywiady z zawodnikami.


Dużą zaletą wycieczki jest możliwość zwiedzania we własnym tempie. Dzięki audio przewodnikowi, poruszając się po stadionie możemy poświęcić tyle czasu, ile chcemy na zapoznanie się z informacjami. Opowieści przewodnika wzbogacone zostały o wspomnienia trenerów, piłkarzy i fanów LFC, co pozwoliło nam zapoznać się z historią tego piłkarskiego klubu od wielu różnych stron i perspektyw. Co więcej, w zwiedzanych pomieszczeniach obecni są pracownicy stadionu, którzy chętnie dzielą się ze zwiedzającymi różnymi ciekawostkami i odpowiedają na wszelkie pytania.

Muzeum

Po wizycie na murawie przyszedł czas na odwiedzenie muzeum, w którym dokładnie została zaprezentowana historia FC Liverpool. Jedna sekcja została też w pełni poświęcona Stevenovi Gerrrardowi (żywej legendzie klubu), któremu The Reds zawdzięczają wiele zwycięstw i pucharów.

Informacje praktyczne

Zwiedzanie stadionu oraz muzeum (wraz z The Steven Gerrard Collection) możliwe jest 7 dni w tygodniu i trwa około dwie godziny. Pierwsze wejście na stadion jest o 10h, a ostatnie wejście o 15h. Stadion zamykany jest o 16h, a muzeum o 17h. Dodatkowo w dzień meczu Liverpoolu na Anfield możliwe jest wzięcie udziału w specjalnej Matchday Tour.

Ceny:
Dorośli: 20 GBP
Studenci/Seniorzy: 15 GBP
Dzieci (poniżej 16 lat): 12 GBP

Adres:
Anfield Rd, Liverpool L4 0TH, Wielka Brytania

Dojazd:
Z centrum do Anfield najlepiej dostać się autobusem numer 26 (z Liverpool ONE bus station), 17 (z Queen Square) lub 917 (z St Johns Lane). Dojazd z centrum zajmuje około 20 minut.


Mieliście już szansę zwiedzić jakiś piłkarski stadion? Jak Wam się podoba taki pomysł na poznanie miasta od strony sportowej? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz