Wpisy

5 powodów, dla których warto odwiedzić Liverpool


Pierwsza połowa lutego upłynęła mi na wizycie w Liverpoolu. Muszę przyznać, że z każdym dniem miasto podobało mi się coraz bardziej. W zachwytach nie przeszkadzała mi nawet angielska pogoda, która lubi płatać figle. Liverpool, chociaż jest drugim po Londynie ośrodkiem portowym Wielkiej Brytanii, sprawia wrażenie spokojnego miasta. Co więcej, właśnie dzięki portowi i relacjom morskim nawiązywanym z różnymi miejscami na całym świecie, Liverpool jest dziś miastem wielokulturowym. Dlaczego warto wybrać się do Liverpoolu? Jest kilka powodów, które - mam nadzieję - zachęcą Was do odwiedzenia tej części Anglii!


Idealny kierunek na weekendowy city break 

Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław - z tych wszystkich miast możemy dostać się tanimi liniami bezpośrednio do Liverpoolu. Nie muszę dodawać, że jeśli tanie linie, to i bilety najczęściej w dobrych cenach? 😃 Jest to więc moim zdaniem idealne miasto na weekendowy wypad. Wylot w piątek, powrót w niedzielę, na miejscu ponad dwa dni na zwiedzanie i poznawanie uroków Anglii! Plan idealny! 

Jeśli zdecydujecie się na wyjazd i będziecie szukać noclegów w dobrej cenie, polecam Wam Everton Hostel, w którym (w ramach HelpX) mieszka (i pracuje) Tomek. Ja również zatrzymałam się tam w czasie pobytu i chociaż hostelowi przydałby się generalny remont, to atmosfera i lokalizacja wynagradzały różne małe niedogodności. 


Miasto Beatlesów 

L-E-G-E-N-D-A-R-N-Y zespół The Beatles to mojego pierwsze skojarzenie z Liverpoolem! Miasto przesiąknięte jest historiami związanymi z czwórką muzyków, którzy w latach sześćdziesiątych podbili świat! Wybierzcie się na spacer albo wycieczkę objazdową śladami Beatlesów, odwiedźcie legendarny The Cavern Club, a także muzeum The Beatles Story! Już niedługo na blogu zabiorę Was na wirtualny spacer po Liverpoolu ukazując najważniejsze miejsca związane z tym zespołem.


Wiele ciekawych, darmowych muzeów 

Liverpool tętni życiem kulturalnym, a w 2008 zostało nawet wybrane na Europejską Stolicę Kultury. W czasie pobytu warto odwiedzić choć jedno z wielu muzeów znajdujących się w mieście. Do wyboru do koloru! W Tate Liverpool zapoznamy się ze sztuką współczesną, w Muzeum Liverpoolu (Museum of Liverpool) poznamy historię miasta, w World Museum obejrzymy eksponaty z dziedziny archeologii, etnologii i biologii, połączone z najnowszymi nowinkami technicznymi. W The Merseyside Maritime Museum, czyli Muzeum Morskim, poznamy historię miasta przez pryzmat działalności portowej (mnie najbardziej zainteresowała część poświęcona Titanicowi!). Co ważne - do większości z tych muzeów wstęp jest bezpłatny!


Raj dla fanów piłki nożnej 

Nigdy nie byłam fanką piłki nożnej, ale dzięki jednej koleżance z gimnazjum, która zakochana była w Stevenie Gerrardzie, wiedziałam co nieco o FC Liverpool. Poza tym, kto z nas nie kojarzy pamiętnego „Dudek dance” wykonanego przez Jerzego Dudka podczas konkursu rzutów karnych w finale Ligi Mistrzów w 2005 roku? Historię i działalność klubu piłkarskiego możemy poznać od podszewki odwiedzając stadion oraz znajdujące się przy nim muzeum w dzielnicy Anfield. Postanowiłam skorzystać z pobytu w piłkarskim mieście, no i jednocześnie sprawić przyjemność Tomkowi, dla którego wizyta na stadionie była wielkim przeżyciem. Relacją podzielę się z Wami w kolejnym wpisie!


Ciekawa okolica i możliwość jednodniowego wypadu za miasto 

Pobyt w Liverpoolu jest również świetną okazją do odkrywania bliższej i dalszej okolicy. Możemy na przykład pojechać do Manchesteru, a mając szczęście do pogody warto wybrać się nad morze. Nam do gustu przypadła plaża w Formby, położona tylko 30 minut jazdy pociągiem z Liverpoolu. W Formby znajduje się rezerwat przyrody, na terenie którego można spacerować po długich, piaszczystych plażach i ciągnących się wzdłuż nich wydmach. Okolica jest przepiękna, więc śmiało możemy poświęcić całe popołudnie na jej penetrowanie! Szczególnie jednak polecam Wam wizytę w przeuroczym Chester, które zachwyca swoją architekturą. Relację z naszego niedzielnego wypadu do tego malowniczego miasta możecie przeczytać tutaj.


Mam nadzieję, że udało mi się zachęcić Was do odwiedzenia tej części Anglii!


I już na koniec zachęcam do zajrzenia na stronę VisitLiverpool, na której znajdziecie wszelkie informacje przydatne w przygotowaniu pobytu w Liverpoolu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz