Wpisy

Spotkajmy się w Krakowie!


Już w niedzielę rozpocznie się Festiwal EtnoKraków. Od 5 do 11 lipca Kraków zamieni się w międzynarodową stolicę world music. W tym roku, pod wspólnym szyldem, równocześnie odbędą się dwie międzynarodowe imprezy poświęcone muzyce etnicznej: festiwal Rozstaje/Crossroads oraz przegląd Euroradio Folk Festival organizowany przez Polskie Radio i Europejską Unię Nadawców EBU. Jesteście ciekawi co w programie? :)


Ponad dwustu muzyków reprezentujących państwa 4 kontynentów, blisko 50 koncertów, które odbędą się wyjątkowych krakowskich lokalizacjach (w Muzeum Etnograficznym, w Muzeum Inżynierii Miejskiej i Żydowskim Muzeum Galicja, w klubie Alchemia i w Starej Zajezdni, na Placu Nowym, Placu Wolnica i w kościele św. Katarzyny) - EtnoKraków będzie niezwykłą okazją do muzycznej podróży po całym świecie! 

Euroradio Folk Festival to wydarzenie o kilkudziesięcioletniej tradycji i międzynarodowej randze. Powołany w 1980 roku przegląd muzyki folkowej co roku odbywa się w innym państwie, a za jego organizację odpowiada jedna z 57 rozgłośni radiowych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców. W tym roku to właśnie stolica Małopolski jest gospodarzem tego międzynarodowego spotkania artystów z całego świata!

Euroradio Folk Festival połączy swoje siły z festiwalem Rozstaje/Crossroads, który od kilkunastu lat odbywa się w Krakowie. Festiwal Rozstaje/Crossroads to jedno z najważniejszych wydarzeń prezentujących etno i world music w Polsce i w tej części Europy.

Jednym z trzech głównych tematów, wokół których toczyć się będzie narracja tegorocznego Rozstaje/Crossroads Festival, jest Nomadic Voices. Dwa pozostałe, to Sounds of the Towns – muzyka aglomeracji: umiejętne, pełne pasji i serca łączenie elementów muzyki tradycyjnej z rozwiązaniami typowymi dla współczesnej muzyki – elektrycznej, elektronicznej, poszukującej oraz Visegrad Circles – scena wyszehradzka, typowa i tradycyjna dla festiwalu Rozstaje próba nieustannego twórczego dialogu między ważnymi twórcami pochodzącymi z krajów Europy Środkowej.

Uczestnicy Festiwalu EtnoKraków będą mogli posłuchać koncertów artystów pochodzących między innymi z Indii, Francji, Korei Południowej, Słowacji, Włoch i Polski. W programie znalazły się także ciekawe warsztaty (np. tańców południowowłoskich czy śpiewu alikwotowego).Organizatorami festiwalu EtnoKraków są Polskie Radio we współpracy z Europejską Unią Nadawców (EBU), Stowarzyszenie Rozstaje oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe we współpracy z Miastem Kraków.

Szczegółowy program i bilety znajdują się na stronie www.etnokrakow.pl 

W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu!
Do zobaczenia w etnoKrakowie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz