Wpisy

Całkiem nowe EthnoPassion + (po)urodzinowy KONKURS


Dzisiaj mam dla Was coś specjalnego - EthnoPassion w całkiem nowej odsłonie! Dlaczego zdecydowałam się na zmiany, kto mi pomógł w realizacji moich pomysłów i jakie mam blogowe plany na najbliższe tygodnie? Zapraszam do czytania!

Rok 2012. Była długa, majowa noc, a ja przygotowywałam się do bardzo trudnego egzaminu z etnologii religii (główny przedmiot na pierwszym roku religioznawstwa, a w czasie egzaminu następuje spory przesiew)... Siedziałam w moim krakowskim mieszkanku i szukałam chwili wytchnienia od nauki do egzaminu. Za sobą miałam już wymianę we Francji i pierwszą podróż na Reunion, a w planach drugi wyjazd na Ocean Indyjski, autostopową wyprawę na Korsykę, no i oczywiście Erasmusa w Pradze. Moja zakręcona głowa pełna była pięknych wspomnień. Pomyślałam sobie, że fajnie byłoby mieć miejsce, w którym mogłabym je wszystkie zebrać i uwiecznić. Chciałam się podzielić moimi podróżniczymi wrażeniami z innymi, opowiedzieć historie, które mnie spotykały. Stąd pomysł, aby założyć bloga. 

W ową majową noc, nie zastanawiając się długo, usiadłam do komputera i zaczęłam działać. Pomysł opisania moich podróży zrodził się dość spontanicznie. Wiedziałam jednak, o czym chcę pisać, więc bardzo szybko pojawiały się kolejne wpisy. Na początku mój blog czytało kilka najbliższych mi osób. Z czasem grono moich czytelników powiększało się. Niezmiernie mi miło, że moimi podróżniczymi doświadczeniami mogę dzielić się również z Tobą! 

W maju minęło pięć lat od pierwszego wpisu, który opublikowałam na EthnoPassion. Od tamtego czasu dużo się wydarzyło! Odwiedziłam wiele wspaniałych miejsc, skończyłam studia, zaczęłam pracę. Od jakiegoś czasu podróżuję mniej intensywnie, skupiając się na przygotowywanym doktoracie, a większość wyjazdów wiąże się właśnie z pracą badawczą.

Pierwsze teksty tworzyłam dla rodziny i znajomych. Z czasem EthnoPassion zaczęło przyciągać większe liczby Czytelników, a prowadzenie bloga stało się pewną – całkiem przyjemną – rutyną. Przygotowywanie materiałów i publikacji mobilizuje mnie do doskonalenia swoich umiejętności. Staram się szkolić warsztat pisarski, walczyć z niepotrzebnym „unaukowianiem” moich artykułów. Co więcej, dzięki blogowi poznałam wielu wspaniałych ludzi, z którymi – dzięki podróżniczym doświadczeniom – nadajemy na podobnych falach i przyjaźnimy się, mimo dzielących nas tysięcy kilometrów. Blog pozwolił mi także na nawiązanie ciekawych współprac. Pierwsze zarobione dzięki blogowi pieniądze pojawiły się już jakiś czas temu i były dodatkową motywacją do tego, żeby jeszcze lepiej robić to, co sprawia mi wielką przyjemność. 

Na Nowej Kaledonii mam w końcu trochę więcej czasu na zajęcie się blogiem, któremu – ze względu na liczne rozjazdy końcem ubiegłego roku – poświęcałam mniej uwagi, niż bym chciała. Korzystając więc z piątej rocznicy urodzin postanowiłam całkowicie zmienić wygląd EthnoPassion. Macie przed sobą zupełnie nowy szablon, który stworzyła Grafiterka. Jest wprost idealny! Na głównej stronie znalazły się kafelki z najnowszymi wpisami – dzięki czemu możecie zobaczyć więcej najnowszych wpisów niż w poprzednim szablonie. Poniżej najnowszych artykułów znajdziecie trzy wyszczególnione kategorie. Pierwsza dotyczy mojego pobytu na Nowej Kaledonii, druga projektów międzynarodowych, a trzecia Paryża. Myślę, że dzięki takiemu układowi łatwiej będzie się nawigowało po blogu. Mam nadzieję, że nowe osoby zaglądające na EthnoPassion w poszukiwaniu przydatnych informacji, znajdą je jeszcze łatwiej, niż dotychczas.

Jak widzicie EthnoPassion w nowej odsłonie, to nie tylko nowiusieńki, piękny szablon. To także identyfikacja wizualna, która jest dziełem Gosi Rabendy, autorki bloga Rodzynki Sułtańskie. To właśnie Gosia zaprojektowała logo i nagłówek – przepiękne, idealnie w moim etnostylu.

Na koniec chcę Wam podziękować za to, że jesteście ze mną, kibicujecie mi, trzymacie kciuki, wspieracie dobrym słowem i motywujecie do działania! Bez Was – Czytelników – nie byłoby tego miejsca!

Na koniec przygotowałam mały (po)urodzinowy konkurs!


Z okazji 5. Urodzin EthnoPassion przygotowałam 5 pocztówek z Nowej Kaledonii, które polecą do pięciu Czytelników wybranych spośród wszystkich osób, które w komentarzu odpowiedzą krótko na pytanie:

Mając możliwość wyjazdu na dowolną wyspę Pacyfiku, którą byś wybrał/a jako cel swojej podróży?


Na komentarze czekam do końca miesiąca, czyli do 31 lipca 2017. Wyniki ogłoszę w tym wpisie do 4 sierpnia.

Wyniki konkursu:

Kaledońskie pocztówki polecą do: Ewy, Małgorzaty Mikołajczyk, Sądeckiego Włóczykija, Pauliny Rzeszotarskiej oraz Uli Z. Wyślijcie mi proszę Wasze adresy na mejla (ethnopassion@gmail.com), albo na Facebook'u :)

Daj koniecznie znać, jak Ci się podoba EthnoPassion w zupełnie nowej odsłonie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz