Wpisy

20. edycja Przeglądu Filmowego Kino na Granicy już za miesiąc!
Już za miesiąc rozpocznie się Przegląd Filmowy Kino na Granicy! Z okazji 20-tej, jubileuszowej edycji Festiwalu, organizatorzy przygotowali program przepełniony ciekawymi wydarzeniami. Jeśli jesteście ciekawi, dlaczego długi weekend majowy warto spędzić właśnie na Kinie na Granicy, przeczytajcie koniecznie ten wpis!

Maciej Stuhr już był na Kinie na Granicy. Bardzo mu się podobało! Bądź jak Maciej!

Filmowe nowości

W programie tegorocznej edycji Kina na Granicy znalazło się ponad 100 filmów czeskich, polskich i słowackich. Obecność w Cieszynie potwierdzili bohaterowie retrospektyw – Danuta Stenka, Krzysztof Zanussi, Jan Hřebejk i Ivan Trojan. Oprócz retrospektyw, w cyklach tematycznych zostaną pokazane kultowe filmy „Niespokojnego kina 1968 roku”. 20. edycja przeglądu jest również okazją do filmowego nawiązania do tematyki „Świętowania!”. Kolejnym blokiem tematycznym jest „Kino/Teatr”. W czasie Kina na Granicy będzie można obejrzeć również wiele filmowych nowości, na przykład znakomite czeskie produkcje, nominowane do Czeskich Lwów - najważniejszej czeskiej nagrody filmowej.

W tym roku powracają transgraniczne projekcje przez Olzę!
Fot.: Kino na Granicy

Niezwykli goście

Kasia Adamik, Jowita Budnik, Marcin Dorociński, Agnieszka Holland, Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Kowalewski, Maria Sadowska, Artur Żmijewski - to tylko niektórzy z ponad dziewięćdziesięciu zapowiedzianych gości, którzy odwiedzą Cieszyn w czasie Kina na Granicy. Magią Cieszyna i Festiwalu jest to, że spotkania z takimi znakomitymi twórcami mają kameralny charakter, pozwalający lepiej zapoznać się z twórczością i doświadczeniami artystów. Działając w telewizji festiwalowej mam nadzieję, że będę miała okazję poznać tych niezwykłych gości osobiście ♥

Kino na Granicy 2014. Wywiad z Mateuszem Banasiukiem.
Fot.: Kino na Granicy

Ciekawe wydarzenia towarzyszące

Debaty, wystawy, koncerty - to tylko niektóre wydarzenia towarzyszące projekcjom filmowym! Najbardziej ciekawa jestem wystawy czterdziestu obrazów namalowanych na potrzeby nominowanego do Oskara filmu „Twój Vincent”, które zostaną zaprezentowane w Cieszynie! W czasie wieczornych koncertów w Klubie Festiwalowym będzie można posłuchać między innymi Pogodno, Tymona Tymańskiego & MU, a także słowackiego zespołu Bad Karma Boy. Uwielbiam festiwalowe imprezy, bo właśnie wtedy lepiej można poznać organizatorów, uczestników i gości, którzy chętnie pojawiają się na Wzgórzu Zamkowym.

Fot.: BD

To nie koniec cieszyńskiej listy atrakcji…


Zachęcam Was do przeczytania artykułu Jeśli majówka, to tylko w Cieszynie!, w którym podałam cztery powody zachęcające do spędzenia długiego weekendu majowego na Śląsku Cieszyńskim. 

Do końca marca na stronie Festiwalu można kupić karnet 7-dniowy w niższej cenie z pakietem startowym (katalog, torba oraz koszulka)!

Przypominam również, że wciąż możecie wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest pełna akredytacja na Przegląd Filmowy Kino na Granicy. Więcej informacji o konkursie znajdziecie tutaj.To co, widzimy się w Cieszynie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz