Wpisy

La Felicità - największa restauracja w Paryżu

Restauracja | Paryż | włoskie jedzenie

Największa restauracja w stolicy Francji, a nawet w Europie – La Felicità – została stworzona na przestrzeni 4500 m² nowo powstałego kompleksu Station F w coraz modniejszej XIII dzielnicy Paryża. Pizzeria, burgerownia, makaroniarnia, bar z koktajlami, winiarnia… to wszystko i wiele innych stoisk można znaleźć w tej świetnie zaprojektowanej i zaaranżowanej przestrzeni. Zapraszam na mały rekonesans!


Station F – paryskie centrum innowacji i kreatywności

Dwa kroki od "mojego" zakonu, w którym pomieszkuję od pięciu lat w czasie pobytów w Paryżu, znajduje się stara zajezdnia kolejowa. Wraz z moim wprowadzeniem się do Sióstr Szarytek w 2014 roku rozpoczęła się wielka przebudowa Hali Freyssine i w końcu, po kilku latach prac powstała Station F. A w środku, na ponad 30 tysiącach m², biura wielkich firm, takich jak Google, Facebook, L'Oreal, Microsoft, a także inkubator start-upów. W tym paryskim centrum innowacji i kreatywności znalazło się również miejsce dla food marketu La Felicità. W końcu pracownicy tych wszystkich firm muszą gdzieś się wyżywić, a jak wiadomo posiłek we Francji to rzecz święta!

Restauracja | Paryż | włoskie jedzenie
Restauracja | Paryż | włoskie jedzenie

La Felicità – włoski food market w stolicy Francji

La Felicità jest jedną z restauracja sieci Big Mamma stworzonej w 2015 roku przez Tigrane'a Seydoux i Victora Lugger'a. Pierwszą restaurację otworzyli na południu Francji, a po jakimś czasie ich zaraźliwa miłość do włoskiej kuchni zawładnęła również Paryżem. Sieć lokali Big Mamma wciąż się rozwija – w stolicy Francji działa już siedem miejscówek, a w tym roku powstały dwa kolejne lokale w Londynie!

Włoskie restauracje sieci Big Mamma w Paryżu:


🍴 East Mamma –  ich pierwsza paryska trattoria w dzielnicy Bastille,
🍴 Ober Mamma niedaleko metra Oberkampf,
🍴 Mamma Primi w dzielnicy Batignolles,
🍴 kawiarnia BigLove w dzielnicy Marais,
🍴 pizzeria Popolare przy metrze Bourse,
🍴 Pink Mamma – czteropiętrowa trattoria w okolicach placu Pigalle.
🍴 i bohaterka dzisiejszego artykułu – La Felicità w Station F.


Osiem kuchni serwujących włoskie przysmaki przygotowywane ze świeżych włoskich składników (w tym pizzę z pieca opalanego drewnem) i trzy bary z autorskimi drinkami, piwem kraftowym i winem zaspokoją nawet najbardziej wybredne podniebienia. Ja z menu wybrałam burgera i pizzę. Burgery mają silną konkurencję w położonym rzut beretem Persillé, który wciąż jest dla mnie najlepszą burgerownią w Paryżu. Pizza jednak stanęła na wysokości zadania – była równie pyszna, jak ta we Włoszech. Następnym razem wybierając się do La Felicità zajrzę do piekarni Le Panificio i do kafeterii we włoskim stylu. Być może kawę albo herbatę zaserwują mi w jednej z filiżanek z polskiego Bolesławca, które można wypatrzeć na półkach? :)


Na początek, jeszcze przed złożeniem zamówienia, proponuję przespacerować się alejkami, żeby wczuć się we włoski, gwarny klimat tego miejsca. Po dokonaniu wyboru, zamówienie można złożyć przy danym stoisku. Można też to zrobić w aplikacji „La Felicità”, płacąc zdalnie i omijając kolejki :)

Zamówione? No to czas znaleźć miejsce do siedzenia! Usadowić możemy się przy długich stołach, dzieląc je z innymi osobami, albo przy mniejszych stolikach w bardziej kameralnej, otoczonej zielenią przestrzeni. Kiedy pogoda dopisuje można też usiąść na zewnątrz. Wielki plus za to, że jedzenie podawane jest na zwykłych naczyniach, a nie – jak to często w takich miejscach bywa – na plastikowych jednorazówkach. Co więcej, na całym terenie food marketu jest dostęp do pitnej wody, którą można sobie za darmo nalać do szklanek.


La Felicità czyli „szczęście” to coś więcej niż jedzenie. Przez cały rok odbywają się tutaj różne wydarzenia, w tym koncerty, festiwale, wystawy, pokazy filmów i zajęcia dla dzieci. Dokładny bieżący program można znaleźć na stronie La Felicità.


Informacje praktyczne

Adres:

La Felicità
5 Parvis Alan Turing
75013 Paryż

Dojazd:

Stacja metra Chevaleret (linia 6) albo Bibliothèque François Mitterrand (linia 14 i RER C)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek i wtorek: jedzenie 12h00 - 14h30
Środa: Jedzenie 12h00 - 14h30 / 19h00 - 22h30 // Bar 12h00 - 15h00 / 18h00 - 23h30
Czwartek i piątek: Jedzenie 12h00 - 14h30 / 19h00 - 23h00 // Bar 12h00 - 15h00 / 18h00 - 00h45
Sobota: Jedzenie 12h00 - 23h00 // Bar 12h00 - 00h45
Niedziela: Jedzenie 12h00 - 22h30 // Bar 12h00 - 23h30

Felicità jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz