Wpisy

Inspirujące książki na długie jesienne wieczory


Dzisiaj mam dla Was kolejną porcję ciekawych książek, które przeczytałam w tym roku. Moim zdaniem każda z nich idealnie sprawdzi się jako lektura na jesienny wieczór, kiedy pogoda za oknem nie zachęca do wychodzenia z domu. Także przygotujcie kocyk, ciepłą herbatkę, wybierzcie coś z mojej listy i spędźcie miły czas z książką w ręku :)

Jodi Ann Bickley: Milion cudownych listów


Lubicie pisać listy? Ja uwielbiam i pobyt na Nowej Kaledonii jest świetnym pretekstem do wysyłania listów do przyjaciół i znajomych. Zwykły kawałek papieru z krótką notką prosto z serca, może odmienić czyjeś życie. Przekonała się o tym Jodi Ann Bickley. Przechodząc przez trudny czas w życiu, zaczęła pisać i wysyłać listy, podnosząc - często nieznajomych - odbiorców na duchu. Odzew na jej akcję był nieprawdopodobny, a przytoczone w książce historie uświadomiły mi, jak wielką siłę ma najzwyklejszy na świecie list!

Kup KSIĄŻKĘ | Kup E-BOOK

Robert Biedroń: Pod prąd


Wywiad rzeka z Prezydentem Słupska. O dzieciństwie i dorastaniu, o przeróżnych doświadczeniach, których zdobycie pozwoliło mu znaleźć się w miejscu, w którym jest teraz. O tym, jak pójście drogą pod prąd, pozwoliło mu spełnić marzenia. O wartościach, które wyznaje. Podziwiam jego otwartość, sposób zarządzania miastem, działania na rzecz środowiska lokalnego i zrównoważonego rozwoju. Jestem bardzo ciekawa przyszłości i jego dalszej kariery w polityce.

Kup KSIĄŻKĘ | Kup E-BOOK


Regina Brett: Bóg zawsze znajdzie ci pracę: 50 lekcji jak szukać spełnienia


To zbiór felietonów amerykańskiej dziennikarki, która dzieli się ze swoimi czytelnikami swoimi doświadczeniami. Bóg zawsze znajdzie Ci pracę podniesie na duchu nie tyko tych, którzy tej pracy faktycznie szukają, ale również da do myślenia i zainspiruje tych, którzy swoją pracę kochają, albo czują się zagubieni chcieli by coś zmienić w swoim życiu zawodowym. Lektura tej książki uświadomiła mi, że mogę mieć czy zrobić wszystko, ale nie w tym samym momencie. Że zamiast stawiać sobie jeden nadrzędny cel w życiu (w tym momencie byłby to doktorat), warto skupić się na kilku mniejszych zadaniach (np. przygotowanie planu pracy, stworzenie prezentacji dotyczącej dotychczasowych postępów, itd.). Regina Brett w swoich felietonach podkreśla również jak bardzo ważne jest bycie tu i teraz, czy to w pracy, czy w domu.

"Życie to nie suma oddechów. Życie to suma momentów, kiedy zapiera ci dech w piersiach"


Regina Brett 
Bóg zawsze znajdzie ci pracę: 50 lekcji jak szukać spełnienia 

Kup KSIĄŻKĘ


Dale Carnegie: Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi


Ta pozycja to klasyka! Książka Dale’a Carnegie’go to zbiór przydatnych, ponadczasowych rad, które pozwalają lepiej sobie radzić z codziennymi sytuacjami. Rady te często wydają się oczywiste, jednak nie zawsze są stosowane w codziennym życiu. Jakie są podstawowe zasady w kontaktach z ludźmi? Co zrobić, aby ludzie nas lubili? Jak przekonać innych do naszego sposobu myślenia? Jak być dobrym, nie zniechęcającym do siebie przywódcą? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w przeciekawej książce Carnegie’go.

Kup KSIĄŻKĘ | Kup E-BOOK

Joanna Glogaza: Slow Life. Zwolnij i zacznij żyć


Książkę Joasi miałam w domu od niemal roku. Cierpliwie czekała na swoją kolej i bardzo żałuję, że nie sięgnęłam po nią wiele miesięcy wcześniej, kiedy moje życie z trybem slow nie miało absolutnie nic wspólnego. Slow Life pochłonęłam w jeden weekend i na pewno sięgnę po nią przed powrotem do Polski, żeby przypomnieć sobie wszystkie cenne wskazówki dotyczące organizacji i zarządzania czasem, pielęgnowania dobrych nawyków, ćwiczenia uważności i celebrowania codzienności.

Kup KSIĄŻKĘ

I jak Wam się podobają moje propozycje?

Jeśli ostatnio przeczytaliście coś ciekawego, dajcie znać w komentarzu! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz