Wpisy

Praga nieznana: Stromovka


Dawniej królewskie tereny łowieckie i królewskie ogrody, dziś jeden z największych parków w Pradze. Park Stromovka - bo o nim mowa - przyciąga na swoje zielone tereny Prażaków chcących odpocząć na łonie natury. Was również do tego zachęcam, bo chociaż Stromovka jest trochę oddalona od ścisłego centrum Pragi, to dzięki temu można na chwilę zapomnieć, że jest się w mieście tak obleganym przez turystów. W tym parku trafić na nich nie łatwo...


Stromovka znajduje się w sąsiedztwie Centrum Wystawienniczego Výstaviště Praha. Na powierzchni parku liczącej niemal 100 hektarów znajdziemy kilka stawów, Pałacyk Namiestnikowski z XV wieku, czy planetarium. Jeśli jesteście w Pradze na dłużej i chcecie aktywnie spędzić czas, Stromovka będzie do tego miejscem idealnym. W parku regularnie spotykają się miłośnicy nordic walking, można po nim jeździć na rowerze, rolkach, a nawet konno!


Pomysłem idealnym wydaje się urządzenie pikniku na malutkiej wyspie położonej na jednym ze stawów, do której dopłynąć można tratwą! Kiedy już zamieszkam w Pradze, na pewno wybiorę się tam nie raz! 

Informacje praktyczne

Jak dotrzeć do parku Stromovka?


✐ Metrem zielonej linii A do przystanku Hradčanská, a następnie około 10 minut spacerem ulicą Bubenečskou

✐ Tramwajami (nr 12, 17) do stacji Výstaviště Holešovice, a następnie 3 minuty spacerkiem

Źródło

To co, dacie się namówić na długi spacer w miejscu tak zielonym, cichym, spokojnym, że można zupełnie zapomnieć, że jest się w wielkim mieście?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz