Wpisy

Fotograficznie: Over the roofs of Linz


Dzisiaj zapraszam Was na fotograficzny post, w którym z góry obejrzymy Linz, który mieliśmy szansę odwiedzić z Mikołajem w czasie naszej podróży po środkowoeuropejskich Miastach Światowego Dziedzictwa. Wdrapanie się na dominujące nad odwiedzanym miastem wzgórze, szczyt jednego z najwyższych budynków, albo specjalnie przygotowany dla turystów taras widokowy pozwala przyjrzeć się mu z innej perspektywy. Tak też zrobiliśmy w tym austriackim mieście. Zapraszamy do oglądania!


Obejrzenie Linz z lotu ptaka możliwe jest z niezwykłego miejsca, jakim Höhenrausch. To coś więcej niż muzeum. W środku można zapoznać się z wystawą różnych międzynarodowych artystów, których prace skupiają się na tym samym elemencie - wodzie. Wystawa wewnątrz budynku to nie koniec artystycznych doznań, bowiem kolejnym przystankiem w trakcie zwiedzania są… dachy – kościoła, dawnego wielopoziomowego parkingu miejskiego, galerii handlowej.

I właśnie ze względu na możliwość pochodzenia sobie po dachach udaliśmy się do Höhenrausch.Cała instalacja zrobiła na nas niesamowite wrażenie. Co więcej, przejścia, kładki i schody zostały wykorzystane do zaprezentowania różnych projektów artystycznych, jednocześnie umożliwiając podziwianie miasta z góry. Chodząc po połączonych ze sobą dachach, zwiedzający stają się więc mobilną częścią projektu.


Zapraszam do przyjrzenia się pozostałym miastom z lotu ptaka:


A Wy, lubicie przyglądać się różnym miastom z góry?
Panorama którego miejsca spodobała Wam się najbardziej?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz