Wpisy

Premiera... VLOGA!


Jeśli zastanawialiście się, dlaczego ostatnio jestem mniej aktywna zarówno na blogu, jak i w mediach społecznościowych oraz jaki związek ma pisanie doktoratu z organizacją festiwalu filmowego, to już spieszę z odpowiedzią!


Od kilku tygodni moje dni są dość monotonne. Pobudka, śniadanie, pisanie (doktoratu), kawa, pisanie, obiad, krótka sjesta, pisanie. Nadchodzi wieczór, więc wypadałoby oderwać się w końcu od komputera. Kolacja, książka albo serial, spanie. Byłam świadoma tego, że aby stworzyć coś konkretnego (pierwsze rozdziały doktoratu), będę musiała zamknąć się w przysłowiowych czterech ścianach i swój żywot ograniczyć do pisania. Kiedy więc kilka miesięcy temu dostałam propozycję zajęcia się mediami społecznościowymi Kina na Granicy, pomyślałam, że będzie to świetne zajęcie, które pozwoli mi oderwać się od pracy naukowej.

Kino na Granicy to międzynarodowy festiwal filmowy, który od dwudziestu lat odbywa się w Cieszynie. Dwa kraje, jedno miasto - połączone dzięki transgranicznym projekcjom odbywającym się nad rzeką Olzą. Ponad 150 polskich, czeskich i słowackich filmów. Spotkania z reżyserami i twórcami filmowymi, prelekcje, dyskusje, koncerty. To wszystko w kameralnej cieszyńskiej atmosferze! Biorę udział w Kinie na Granicy od 2011 roku i nie wyobrażam sobie spędzenia majówki w innych sposób!

Przeczytaj artykuł Jeśli majówka, to tylko w Cieszynie! i... przyjedź!

Post udostępniony przez Karolina Kania (@ethnopassion)

Od początku, gdy zaczynałam jeszcze jako wolontariuszka, na Kinie na Granicy zajmuję się pracą w telewizji festiwalowej. Napisać, że to "wspaniałe doświadczenie", to jakby nic nie napisać! Przez ostatnie siedem lat praca w TV KnG/KnH pozwoliła mi nie tylko rozwinąć umiejętności organizatorskie, ale przede wszystkim dała szansę na obcowanie z osobistościami ze świata filmu.

Zachęcam Was do obejrzenia naszych materiałów z poprzednich edycji!


W tym roku poza działaniami z ekipą TV KnG/KnH zajmuję się więc również mediami społecznościowymi, co sprawia mi wiele frajdy! Z jednej strony mogę wykorzystać to wszystko, czego nauczyłam się prowadząc bloga, a z drugiej - jako że działania festiwalowe są mocno nastawione na sprzedaż - uczę się wielu nowych rzeczy. I to najbardziej mnie w tej przygodzie cieszy!


W tym roku, jednym z dodatkowych działań w ramach przygotowań do festiwalu jest VLOG, który przygotowujemy razem z Mikołajem. Pierwszy odcinek ma premierę właśnie dzisiaj! 

Serdecznie zapraszam Was do oglądania i subskrybowania kanału Kina na Granicy na YouTube
No i dajcie koniecznie znać, jak Wam się podoba!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz