Wpisy

Najlepsze trasy kajakowe w Pradze

W tym roku lato spędziliśmy głównie w Pradze ze względu na pracę. Staraliśmy się jednak jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu i korzystać z tego, że mamy dmuchany kajak Gumotex Solar. Dla tych, którzy kochają kajakarstwo, Czechy są prawdziwym rajem i nawet w samym sercu Pragi możemy znaleźć miejsca na krótkie, ale malownicze spływy. Oto nasze trzy ulubione miejsca na spływ kajakiem w Pradze i okolicach, które sprawią, że pokochasz to miasto (i pływanie dmuchańcem) jeszcze bardziej!


Artykuły z serii Kajakiem po Czechach powstają w ramach współpracy reklamowej z czeską firmą Gumotex produkującą kajaki pneumatyczne.

#1 Přístaviště 〰️ Naplavka 

Podziwianie Pragi z poziomu Wełtawy? Czemu nie! Wystarczy odjechać kilka przystanków tramwajem od centrum, wysiąść na przystanku Přístaviště pod Mostem Barrandowskim i spłynąć do centrum miasta. W czasie godzinnego spływu po drodze można podziwiać Wyszehrad, most kolejowy, czy piękne kamienice nabrzeża. Spływ kończy się przy Naplavce – bulwarze ciągnącym się nad brzegiem Wełtawy od Wyszehradu do Mostu Jiráska. To jedno z moich ulubionych miejsc w Pradze. Polecam po spływie odpocząć na piwku w jednej z tamtejszych knajpek.#2. Vodní nádrž Hostivař 

Jeśli szukasz spokoju i kontaktu z naturą, vodní nádrž Hostivař to miejsce dla Ciebie. To zapora na potoku Botič na południowo-wschodnich obrzeżach Pragi. Jest to największy zbiornik wodny w tym mieście. Zapora służy głównie do ochrony przeciwpowodziowej, celów rekreacyjnych i wędkarstwa. Nad zbiornikiem znajduje się kilka plaż, niektóre z nich są bezpłatne, ale część obszaru nad zbiornikiem zajmuje ośrodek Hostivařská přehrada, gdzie za wstęp należy zapłacić. My kajak zwodowaliśmy po przeciwnej stronie jeziora. Hostivař jest oddalony od centrum, a okolica jest pełna zieleni dzięki czemu można na chwilę oderwać się od codziennych trosk, chillując w kajaku.


#3 Trojská lávka 〰️ Roztoky 

Trzecia trasa – z Pragi do miasteczka Roztoky – rozpoczyna się przy Trojskiej lávce – pod mostem pieszym łączącym dzielnicę Troja z Parkiem Stromovka. Trasa kajakowa wiedzie na południe Pragi, w kierunku urokliwych okolicznych miejscowości. W czasie spływu możemy podziwiać Praskie przedmieścia i wraz z oddalaniem się od centrum delektować się coraz dzikszą naturą. Ruch w tej części Wełtawy jest mniej intensywny niż w centrum. Nasz spływ z Troji do Roztok trwał około dwie godziny, po drodze minęliśmy tylko jeden statek turystyczny. Wszystkie te trasy są łatwo dostępne dzięki doskonałej sieci transportu publicznego w Pradze. Dzięki temu, że kajak firmy Gumotex mieści się w poręcznym plecaku, mogliśmy bez problemu dotrzeć do tych miejsc metrem, tramwajem, albo autobusem.Przeczytaj recenzję kajaka Solar. Pływamy nim od dwóch lat i wciąż jesteśmy zachwyceni! 


Zachęcamy do odkrywania Pragi z poziomu wody! Przygoda czeka!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz