Wpisy

Przetestowaliśmy kajak Gumotex Swing


Mamy za sobą kolejny sezon spływów kajakowych. Dzięki uprzejmości naszego partnera – czeskiej firmy Gumotex produkującej kajaki pneumatyczne, mieliśmy możliwość przetestować na kilku spływach model Swing 2. W dzisiejszym artykule opowiemy Wam o tym, co go wyróżnia i czym Swing różni się od Solara, który zostaje z nami już na zawsze.


Artykuły z serii Kajakiem po Czechach powstają w ramach współpracy reklamowej z czeską firmą Gumotex produkującą kajaki pneumatyczne.


Waga i mobilność

Na pierwszy rzut oka kajak Gumotex Swing 2 ma ostry kształt, niczym polinezyjskie czółno. Systemem metalowych wzmocnień nadaje mu sztywność niezbędną do dynamicznego lecz stabilnego pływania po bardziej wzburzonych wodach. Swing 2 waży 14.3 kg i – podobnie jak model Solar – złożony mieści się do poręcznego pokrowca wielkości dużego plecaka (54 x 39 x 24 cm). W przypadku Swinga, potrzebne są jednak dodatkowe elementy ekwipunku. Metalowe umocnienia kokpitu i piankowe siedzenia uzupełniają kajakowy bagaż, na który składają się dwa wiosła, pompka oraz kamizelki asekuracyjne.


👉🏼 W tym artykule przeczytasz recenzję kajaka Gumotex Solar!Rozkładanie i składanie

Podobnie, jak w przypadku Solara, nadmuchanie modelu Swing zajmuje tylko kilka minut. Rozłożenie i przygotowanie kajaka jest bardzo intuicyjne. Po kilku spływach nie potrzebowałam już instrukcji – z łatwością zapamiętałam, jak zamontować poszczególne elementy. Przed napompowaniem modelu Swing należy pamiętać, żeby założyć trzy metalowe wzmocnienia. W przeciwieństwie do Solara, w którym siedziska są częścią dmuchańca, Swing ma oddzielne siedzenia z pianki polietylenowej. Rozmontowanie kajaka również jest proste i szybkie, poradzi z tym sobie jedna osoba.Sterowność

W porównaniu do kajaka Gumotex Solar, Swing jest odrobinę stabilniejszy. Dno i cylindry łodzi są wykonane z materiału Nitrilon, kokpit z Hevealon, którye gwarantują trwałość i odporność na uszkodzenia. Duża wytrzymałość tych materiałów sprawia, że Gumotex Swing jest porównywalny ze sztywnym kajakiem. Na dnie można zamontować specjalną plastikową płetwę, która ułatwia sterowanie. Swingiem kieruje się lekko i przyjemnie, podobnie jak modelem Solar.Komfort i estetyka

Wnętrze kajaka Gumotex Swing 2 jest mega wygodne – siedzisko z oparciem zapewnia komfort w czasie wodnej podróży. Przestrzeń wewnątrz kajaka pozwala wyprostować nogi. Bubu, który pływał z nami, wygodnie rozkładał się pod zamkniętym kokpitem, który chroni przed wnikaniem wody do kajaka, nawet podczas intensywnych opadów deszczu. Dodatkowo, kajak posiada miejsca na bagaż zarówno na dziobie, jak i rufie, które można łatwo otwierać i zamykać za pomocą zamków błyskawicznych. Wyjątkowo lekka konstrukcja kajaka sprawia, że jest idealny do spływów wymagających częstego przenoszenia łodzi.Dla kogo?

Gumotex Swing 2 to model dla doświadczonych kajakarzy poszukujących stabilnego i wytrzymałego kajaka na spływy po rzekach górskich z szybkim prądem, podwodnymi skałami i głazami, progami, czy falami – o trudności do WW II (zgodnie ze skalą trudności szlaków kajakowych). Czeska firma Gumotex jest światowym liderem wśród firm produkujących kajaki pneumatyczne. Zachęcamy Was do sprawdzenia oferty produktów na stronie producenta i porównania różnych modelów, tak, żeby wybrać kajak, który będzie dostosowany do Waszych potrzeb.Zapraszamy Was do towarzyszenia nam w dalszych wodnych przygodach naszym dmuchańcem! Może zainspirujemy Was do odwiedzenia Czech i poznania tego kraju z wodnej perspektywy?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz